Topic: Co zamiast laminowanego blatu?

Szykuję się do remontu kuchni i chcę od razu zastąpić stare laminowane blaty czym ładniejszym. Myślałam o blatach granitowych, ale to jest dosyć droga impreza. Może doradzicie coś równie eleganckiego, ale jednak odrobinę tańszego?

Re: Co zamiast laminowanego blatu?

Moim zdaniem jesli zalezy ci i na efektownym wygladzie i na duzej trwalosci to nic nie zastapi granitu. Oczywiscie mozesz kupic tansze sztuczne kamienie, to sa jakies konglomeraty składajace sie z wlokien czy tam kamykow spojonych jakiegos rodzaju zywica i pozniej sprasowanych pod wysokim cisnieniem, ale to na pewno nie bedzie takie trwale i wytrzymale jak klasyczny, naturalny granit.

A słyszałaś o blatach metalowych? Podobno teraz aluminiowe blaty lub blaty wykonane z chirurgicznej stali są bardzo modne. Akurat mi się to za bardzo nie podoba, bo wtedy wnętrze kuchni staje się za bardzo sterylne, ale każdy ma własny gust. Tylko nie wiem jak z cenami takich blatów. Czy są droższe czy tańsze od blatów granitowych.

Jesli chcesz kupić niedrogie granitowe blaty kuchenne Gorzów Wielkopolski, a konkretnie zakład kamieniarski z tego miasta, ma w swojej ofercie całe mnóstwo różnych gatunków granitu, także jest w czym wybierac. Nie pamiętam tylko adresu do ich zakładu, ale jak będziesz chciała poszukać to na pewno znajdziesz. Jak dla mnie blaty granitowe to numer jeden i nie zamieniłbym ich na żadne inne.

Jak nie płyta MDF czy blaty granitowe to moze lite drewno, albo blaty marmurowe? Jak twój kuchnia urządzona jest w klasycznym stylu to lite drewno będzie do niej doskonale pasowało. A jak na przykład chcesz mieć białą kuchnię to blaty z bialego marmuru będą doskonale komponować się błyszczącą powierzchnią białych drzwiczek podwieszanych i stojących na podłodze szafek.

Te białe kuchnie są cudowne. Jak teraz urządzałabym swoją kuchnię to właśnie poszłabym w biały kolor. Wiem, że wtedy trzeba szczególnie dbać o porządek, ale to jest tak ładne, że warto się odrobinę poświęcić.