Topic: Bezpieczne wejście do domu

Sporo się słyszy o problemach z bezpieczeństwem, że włamywacza grasują itp. Wiadomo że pomoc sąsiadów i czuje oko w takich sytuacjach są kluczowe ale trochę obawiam się wyjeżdżać na kilka dni z poczuciem że moje drzwi sforsuje jakoś opryszek. Pomyślałem, że może zainwestuję w jakieś solidniejsze rozwiązanie ale tu znowu rodzi się pytanie, co i gdzie kupić. Liczę na jakąś sensowną podpowiedź. Z góry dzięki.

Re: Bezpieczne wejście do domu

Doświadczenie uczy że jak złodzieje będą chcieli wejść do domu czy mieszkania to zawsze im się to uda. Dlatego jakich drzwi sobie nie wstawisz i jakich zamków nie założysz to dla zawodowców nie robi to większej różnicy. Powiem więcej – takie super hiper drzwi to może być info dla złodzieja że warto się tym mieszkaniem zainteresować!

No dobra ale przecież nie chodzi chyba o to żeby włamywaczom cokolwiek ułatwiać prawda? Zresztą pomyśl sama – jak drzwi są kiepskie i zamki są kiepskie to dostanie się do środka zajmie krótką chwilę. A jak wszystko jest z wyższej półki to potrzeba więcej czasu – a złodziej przecież kalkuluje...

Dla mnie ta dyskusja jest jałowa. Jasna sprawa że na wejściu muszą być porządne i mocne drzwi. Ja mogę polecić jakieś dobre drzwi z drewna, oczywiście takie które są konstrukcyjnie przygotowane na „kontakt” ze złodziejem. Także musi być odpowiedni zamek, może dodatkowe ryglowanie (ale to wymaga odpowiednio przygotowanej futryny).

Nie oszczędzaj na dobrych drzwiach. U mnie długie lata były takie stare prlowskie które malowane sto razy wyglądały obskurnie, ale przede wszystkim nie poprawiały w żaden sposób bezpieczeństwa.

Dokładnie, nie ma ani sensu oszczędzać, ani zwlekać. Ale powiem Wam wszystkim że wcale nie trzeba wydawać dużej kasy na porządne drzwi wejściowe: http://drzwiwloskie.pl/drzwi-zewnetrzne … /metalowe/. U mnie w rodzinie każdy sobie ten sklep poleca bo produkty super i do tego w fajnych jak na tę markę cenach. Jak OP szuka dobrych drzwi to tam bankowo znajdzie.

Wspominasz o bezpieczeństwie i każdy tu w zasadzie o tym mówi – i super. Tylko że dobre drzwi zewnętrzne to nie tylko większa szansa na to że złodziej sobie nasze lokum odpuści. Przecież izolacja termiczna i dźwiękowa też są mega ważne. Jak dodatkowo przyjdą uszczelki to mamy minimalne straty ciepła zimą i z korytarza nikt nas nie słyszy.