Topic: Kamica pęcherza żółciowego

Witajcie. Właśnie stwierdzono u mnie kamicę pęcherzyka żółciowego... Zaproponowano mi laparoskopię. Chciałam na NFZ, ale terminy są tak odległe, że masakra. Mieliście kiedyś taki problem?? Mam kamyczek 1,5 cm pls kilka mniejszych. Jak tu przetrwać do zabiegu? I jak się człowiek czuje już po wszystkim?

Re: Kamica pęcherza żółciowego

Przede wszystkim spokojnie! To nie jest koniec świata!!! Moja znajoma miała laparoskopię rok temu i wszystko jest w porządku smile Miała usuwane kamyki w wieku 25 lat – ta przypadłość ma to do siebie, ze atakuje w różnym wieku.. Nie stresuj się smile

Witaj, słyszałam, że pomagają zioła takie jak korzeń mniszka, kwiat jarzębiny, jaskółcze ziele i nerwosan. Zioła trzeba wymieszać, zamknąć w szczelnej puszce i pić napar przygotowany w proporcji 1 łyżka stołowa na 1 szklankę wrzątku – trzy razy dziennie.

ooo, bardzo dziekuje. Nie ma to jak natura. A wiecie jak to ze sportem po zabieg? Jestem bardzo aktywna i nie wyobrażam sobie zrezygnować z aktywności fizycznej sad sad sad

tym sie nie martw, tej mojej znajomej lekarz powiedzial, ze bez problemu moze biegac (ona intensywnie biegala wczesniej). Oczywiscie, zalezy jaki sport, wszystko trzeba skonsultowac z lekarzem, bo kazdy przypadek jest inny.

Pocieszę Cię, ze laparoskopowo usuwane są mniejsze pecherzyki, kiedy lekarz to zaleca, to znaczy, że Twój stan jest dobry i nie spodziewa sie zadnych komplikacji. Sam zabieg to tez nic strasznego, malutkie nacięcia na brzuchu. Polecam Ci wejść na stronę  http://www.proctogin.pl/pl/porady/kamic … -leczenie/. Sa tu wszystkie informacje o chorobie, informacje o tym, co jesc a czego nie jesc po zabiegu i wiele innych przydatnych informacji.

A najgorsze jest to, że nie da się za bardz zapobiegać kamyczkom, bo to przede wszystkim choroba genetyczna sad Jak pojawią się obiawy takie jak wzdęcia czy nudności i uczucie pełności, to należy obserwować swój organizm i jeżeli to ne przejdzie, udać się do lekarza na badania.