Topic: Jak porządnie ugościć swoich gości?

Domyślam się, że temat brzmi co najmniej śmiesznie, ale rzecz w tym, że przyjezdza do mnie rodzina ze stanów. Sporo Luda będzie generalnie pomyślałem, że warto by było z tego tytułu zrobić jakieś większe przyjęcie. Wiadomo, pieczenie, zupy, prawie jak na święta smile Chciałem jednak pomyśleć o jakichś małych rarytasach, którymi możemy się poszczycić. Co byście polecili?

Re: Jak porządnie ugościć swoich gości?

Ja osobiście uwielbiam dziczyznę. To, co z naszych lasów najlepsze zawsze świetnie smakuje smile Kup takiego dziczka, albo inne mięso i wierz mi… goście będą zachwyceni smile Tym bardziej, że np. właśnie smalec z dzika jest PRZEPYSZNY!

Re: Jak porządnie ugościć swoich gości?

Ja to z kolei wiem, jak bardzo mi na obczyźnie brakuje naszego chleba. Niby nic wielkiego, prawda? Ale polski chleb bije wszystkie inne na głowę i wierz mi, kiedy Twoja rodzina znów będzie mogła spróbować naszych wyrobów, to oszaleją smile

Re: Jak porządnie ugościć swoich gości?

Nie sposób się zgodzić z moimi poprzednikami, ale ja myślę, że kolega przy okazji chce pokazać trochę klasy, prawda wink? Dlatego, jeśli mogłabym coś zasugerować, to kawior. Tym bardziej, że można go dostać teraz w atrakcyjnych cenach.

Re: Jak porządnie ugościć swoich gości?

Hmmm… mam przez Was zagwozdkę tongue ale powiem szczerze, że z tym kawiorem do końca przekonany nie jestem. Raz, że pwnie gdzieś z Chin ściągany, dwa, że nie wiadomo na ile to kawior, a nie jakieś dodatki.

Re: Jak porządnie ugościć swoich gości?

Otóż widzisz kolego. Teraz można bez problemu kupić, uwaga!, polski kawior! Który jest wprost wyborny. Możesz mi wierzyć lub nie, ale jak sobie wejdziesz pod ten link: http://esturian.pl/, to dowiesz się, że w Polsce są profesjonalne hodowle jesiotrów. Ta, którą Ci podałam, produkuje kawior z certyfikatem na podstawie CITES (czyli można rzecz, że to hodowla ekologiczna).

Re: Jak porządnie ugościć swoich gości?

Przyznam się, że mnie tym bardzo zainteresowałaś smile A powiedz mi, jak to wygląda? Tj są jakieś różne rodzaje tych kawiorów? Czy jak?

Re: Jak porządnie ugościć swoich gości?

Jest kilka różnych smile Ja osobiście najbardziej lubię klasyczny Noble Siberian – nie jest słony, ma bardzo intensywny smak. W połączeniu z dobrą wódką – istna bajka, możesz mi wierzyć smile Generalnie jednak, jeśli chcesz poczytać o różnych rodzajach kawioru, to po prostu zajrzyj sobie na tę stronę internetową: http://esturian.pl/sklep/. To jest odnośnik bezpośrednio do ich sklepu. Masz tam ceny i opisy tych kawiorów.