Topic: Jak wykonać dobry spot reklamowy?

Cześć! Chcę poszerzyć wsoją działalność, ale wiadomo, trzeba sobie zrobić pewną bazę pod inwestycję. Mam na myśli, że chcę, żeby nasza firma była bardziej rozpoznawalna. Nie myślę o tutaj o ulotkach, czy tam plakatach a raczej o reklamie audiowizualnej, zy to do telewizji, czy do internetu. Zastanawiałem się, czy taki spot reklamowy da radę zrobić samemu, wiecie, kamerka wynajęcie jakiegoś studia itp. Jak uważacie?

Re: Jak wykonać dobry spot reklamowy?

Niby sporo firm tak robi, ale skutek raczej może być… mizerny. Możesz zawsze spróbować, tylko skonsultuj się z jakimś specem od marketingu, to może dostaniesz jakieś rady.

Według mnie nie ma co się samemu w coś takiego bawić. Przede wszystkim, czy znasz się na kręceniu takich spotów? Trzymałeś bardziej profesjonalną kamerę w ręce? Bo taką domową niby dałoby radę coś nagrać, ale jakość nie będzie tak dobra, jakbyś sobie tego życzył. Nie mówię o opoerowaniu światłem, czy o postprodukcji.

No rzeczywiście, raczej w tym nie mam doświadczenia, ale to nie wiem nawet, gdzie miałbym się zgłosić. Znacie jakieś dobre studio, które nakręca profesjonalne spoty reklamowe?

cześć! Ja Ci mogę polecić świetne studio produkcji filmowej. Kiedyś też próbowałam sama nakręcić spot reklamowy, skończyło się jednak na tym, że wydałam naprawdę sporo kasy na przygotowania plus wynajęcie studia, a sam spot był… delikatnie mówiąc beznadziejny. Wtedy poszperałam trochę po sieci i znalazłam taką stronę internetową http://woodpeckermp.pl/produkcja-filmow-reklamowych/. Zgłosiłam się do nich, przedstawiłam im to, jak chciałabym, żeby to wygladało, zrealizowali w 120 procentach to, co chciałam, żeby w tym spocie się znalazło smile

Aha, a jak to wychodzi cenowo?

Powiem Ci w ten sposób, wychodzi dużo taniej, niż jakbyś się zabierał za to samemu. No i przede wszystkim jakość samego wykonania takiej reklamy jest w pełni profesjonalna. Tutaj nie ma żadnego miejsca na prowizorkę. Zresztą współpracują z nimi różne firmy, NGOsy, a nawet chyba jakieś spoty informacyjne robili.