Topic: Przedszkole Montessori w Poznaniu – jak można zapisać do niego dzieci?

Długo się z mężem zastanawialiśmy czy dzieci pójdą do publinczeog przedszkola, czy raczej zdecydujemy się na prywatną placówkę i szczerze wiele aspektów przemawia za tą drugą opcją. Pomijam już fakt, że są to przedszkola nowe, ale po prostu jakoś tak bardziej kolorowo w tych miejscach jest. Chciałam zapytać jak można zapisywać dzieci do przedszkola Montessori, które spodobało nam się najbardziej?

Re: Przedszkole Montessori w Poznaniu – jak można zapisać do niego dzieci?

Sprawa jest bardzo prosta, bo zapisy są robione na bieżąco. Jako, że przedszkole ma kilka oddziałów, to musisz wiedzieć, do którego chcesz swoje dziecko posłać. W każdym oddziale jest do dyspozycji zarówno oficjalny numer telefonu, jak i poczta elektronicza, więc z kontaktem nie ma żadnego problemu. A o wszystkie dokumenty możesz przecież poprosić zdalnie...

No oczywiście wiem, z tym, że chciałam po prostu znaleźć jakiś najkrószy sposób, bo jak sama wiesz z dziećmi to nawet czasu na dokłądne przeczystanie broszukry nie ma, a co dopiero na robienie zapisów do przedszkola....

No czasami tak bywa, ale jeśli chodzi o przedszkole Montessori w Poznaniu to biurokracji jest bardzo mało i faktycznie sporo sprawa można zdalnie załatwić. Jeśli ktośpotrzebuje bliższych danych kontaktówych to są one do przejrzenia tutaj http://www.przystanekmontessori.pl/kontakt.html, myśle, że teraz to już z kontaktem żdanych problemów nie będzie.

Fajnie,że przedszkole ma kilka oddziałów, bo w przypadku dużego miasta to ogromne ułatwienie. Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu moja znajoma traciłą na dowóz dziecka prawie godzinę rano każdego dnia.