Topic: Jak krok po kroku założyć swoją firmę?

Witam. Od dawna nosze się z zamiarem z założeniem swojej działalności. Już jakiś czas temu odszedłem z pracy i postanowiłem stworzyć coś swojego. Jestem informatykiem i myślałem właśnie o firmie, która będzie oferować usługi informatyczne. Wszystko brzmi prosto, jednak kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Jakieś rady?

Re: Jak krok po kroku założyć swoją firmę?

Przede wszystkim musisz ułożyć dobry biznesplan i strategię działania. Moim zdaniem to bardzo ważne, bo będziesz wiedział, jak masz działać. Sam zapisałem się na konsulting Poznań – tam właśnie znalazłem fajną firmę, która mi pomogła w rozkręcaniu mojego biznesu.

zgadzam się z kolegą! Warto zatrudnić firmę konsultingową, bo pomoże Ci ułożyć cały biznesplan, zaplanować wydatki, finanse itd. Serio to może okazać się mega przydatne. Potem idziesz tylko do urzędu, rejestrujesz i może zacząć działać. 

No właśnie to chyba nie będzie takie proste, bo właśnie obliczyłem ile musiałbym wydać na wszystko. Zależy mi na własnym biurze i musze mieć dobry sprzęt, a to niestety trochę kosztuje. Wydaje mi się, że będę musiał to odłożyć w czasie

Nie rezygnuj tak szybko! Teraz masz takie możliwości dostania kredytu na firmę, że na pewno Ci się uda coś ogarnąć. Tylko mówię – idź do specjalistów, którzy zajmują się takimi rzeczami to Ci pomogą w tych wszystkich sprawach formalnych i sam nie będziesz musiał się przejmować.

Dzięki chłopaki, chyba tak właśnie zrobię i jest to jakieś wyjście.

Powodzenia i koniecznie daj nam wszystkim znać, jak uda się rozkręcić biznes! Być może kiedyś będziemy potrzebowali twoich usług.