Topic: Szukam konkretnych szkoleń pierwszej pomocy, kto ogarnia temat?

Czołem, jak w temacie chcę przeszkolić swoją kadrę w zagadnieniach związanych z pierwszą pomocą. I chciałbym żeby to był konkretny intensywny kurs bez jakiegoś ogólnego pierdu pierdu. Mamy taką pracę że musimy być przygotowani na rozmaite scenariusze więc odpowiednie przygotowanie jest konieczne. Będę wdzięczny za rzeczowe wskazówki.

Re: Szukam konkretnych szkoleń pierwszej pomocy, kto ogarnia temat?

Jak szkolić się z pp to tylko konkretnie. Pamiętam takie szkolenie u nas w pracy – mega rzeczowo, tylko nie umiem sobie teraz przypomnieć kto wtedy u nas to robił... W każdym razie mam porównanie z innym kursem i była różnica.

Hej, w tych sprawach super opinie ma Centrum Szkoleniowo-Medyczne Life Support. W Warszawie uchodzą za jedną z lepszych ekip. Mają bardzo dobrych ratowników i lekarzy a wiadomo że to ma spory wpływ na jakość takich szkoleń.

Różne są rozwiązania. Wiem że są wolontariusze którzy realizują takie zajęcia nawet bezpłatnie i poziom potrafi być bardzo wysoki. Ale są też firmy wyspecjalizowane w tym. Nie umiem ocenić która opcja lepsza.

Odnośnie centrum co je koleżanka polecała – budzą zaufanie http://uczymy-ratowac.pl/referencje/. Najbardziej chyba przemawia na ich rzecz to że robią zabezpieczenia medyczne. Wiem z autopsji że to jest kopalnia trudnych sytuacji gdzie wiedza o ratownictwie jest koniecznością.

Mają na koncie współpracę z przedsiębiorcami, ze szkołami... To są konkrety. Ja nie znam innych ośrodków tego rodzaju więc na mój gust spokojnie można im coś takiego powierzyć. Oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Byłam na takim szkoleniu dwukrotnie. Raz w miejscu pracy, raz na prawie jazdy. Nie mam najlepszych opinii ale chyba po prostu nie trafiłam na dobrych fachowców. Miałam wrażenie że zajęcia były robione na odwal się i nie były do końca merytoryczne...

Znam niestety takie przypadki – część osób z uprawnieniami do prowadzenia zajęć z pierwszej pomocy nigdy nie powinna się tym zajmować. No ale rynek jest tak nasycony że zawsze znajdą się jakieś czarne owce, nie ma rady.

Według mnie każde przedsiębiorstwo bez względu na branżę powinno zdecydować się na przeprowadzenie takiego szkolenia. Najlepiej powtarzać je co jakiś czas ponieważ pamięć jest zawodna.