Topic: Jak zdobyć certyfikat ISO 50001?

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu interesuje mnie certyfikat ISO 50001. Podobno niesie on wiele korzyści tym przedsiębiorstwom, które na co dzień zużywają dużo energii. Orientujecie się, w jaki sposób można uzyskać ten certyfikat?

Re: Jak zdobyć certyfikat ISO 50001?

W celu uzyskania certyfikatu ISO 50001 najlepiej skontaktować się z doświadczoną firmą, która specjalizuje się w przyznawaniu takich certyfikatów. Godną polecenia spółką jest ta, która o swojej propozycji certyfikacji ISO 50001 pisze na stronie internetowej http://www.pcc-cert.pl/certyfikacja-iso-systemy-zarzadzania/iso-50001/. Uzyskanie z pomocą tej firmy normy ISO 50001 pozwala nauczyć się efektywnie zarządzać energią, ograniczając jednocześnie jej szkodliwe działanie na środowisko.

Rozumiem. A ile mniej więcej wynosi koszt przedsięwzięcia, jakim jest certyfikacja ISO 50001?

Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć, gdyż firma PCC-Cert każde zlecenie na certyfikację ISO 50001 wycenia indywidualnie. Aby uzyskać taką wycenę, wystarczy wypełnić i wysłać zamieszczony na stronie tej firmy wniosek. Sądzę, że koszt certyfikacji nie będzie wygórowany, gdyż z tego co zauważyłem, firma ta oferuje dobrej jakości usługi w przystępnych cenach.

Aha. A czy uważasz, że certyfikat ISO 50001 faktycznie pozwoli zaoszczędzić energię i tym samym zredukowac koszty ponoszone na jej zużycie?

Sądzę, że tak. Przyjęcie standardów ISO 50001 pozwala zredukować koszty wytwarzania energii, co przekłada się na niższe rachunki za zużytą energię. Firma, która wdrożyła u siebie normę ISO 50001, może jednocześnie zaoszczędzić pieniądze i zredukować emisję gazów cieplarnianych, zmniejszając ich niekorzystne oddziaływanie na środowisko. Tak więc plusów takiego rozwiązania jest naprawde sporo.

To dobrze. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować certyfikację ISO 50001 w mojej firmie. W niedługim czasie poproszę poleconą przez Ciebie spółkę o wycenę tej certyfikacji. Dzięki za pomoc smile