Topic: Jaka masa do tortu dla dzieci?

Drogie forumowiczki, szukam jakichś inspiracji lub najlepiej gotowych przepisów na masę do tortu dla dzieci w wieku przedszkolnym. Interesuje mnie również z czego robicie dekoracje. Dodam, że jestem cukierniczym laikiem, a zależy mi żeby tort był smaczny i ładnie wyglądał.

Re: Jaka masa do tortu dla dzieci?

Heh, strapienie każdej mamy, jaki tort zrobić na urodziny dziecka żeby smakował, a innym mamom opadła szczęka z wrażenia wink trzymam kciuki za wypieki i sam z ciekawością będę śledził wątek, może i ja zacznę piec zamiast gotowe kupować heh..

Drogie mamusie, ja ostatnio piekłam pyszny tort milkyway dla mojej córeczki, uwaga!! w kształcie księżniczki smile myślałam że będzie trudno, ale na całe szczęście wyszedł piękny. Do zrobienia dekoracji potrzebna była tylko lalka i lukier plastyczny. Lalkę włożyłam w środek tortu, masę plastyczną rozwałkowałam i uformowałam sukienkę, do wykonania pozostałych zdobień rónież wykorzystana została masa cukrowa sklep internetowy przez który zamawiałam lukier plastyczny to https://www.sweetpaste.pl/. Ja zamówiłam lukier biały, a później w domu odpowiednie ilości farbowałam sama barwnikami spożywczymi,trochę się bałam ale okazało się to bardzo proste, a tortzrobił wrażenie smile

Nono smile widziałam w necie już zdjęcia z takimi tortami i dla dziewczynki to na pewno super urodzinowa atrakcja wink ja mam synka, więc sama rozumiesz... Ale zaciekawiła mnie nazwa tortu milkyway? zwłaszcza że mój malec uwielbia te batony, podasz przepis?

Się rozpisałam, a przepisu na masę nie podałam, mea culpa... Niestety nie jest to mój autorski przepis więc podam po prostu link https://www.sweetpaste.pl/jak-przygotow … a,3,5.html, na przepis natknęłam się przypadkiem właśnie zamawiając masę cukrową. Sam torcik jest bardzo prosty w przygotowaniu, spody biszkoptowe a masa do tortu dla dzieci na bazie batoników milki way po prostu jest rewelacyjna. Słodka ale i mleczna. Na pewno sprawdzi się lepiej niż masy śmietanowe czy te na bazie masła.

Przeczytałam przepis, wydaję się być w sam raz na moje zdolności kulinarne, także do dzieła. Jak upiekę to zdam relację!