Topic: Która kancelaria ogarnia sprawy walki o alimenty?

Generalnie wygląda to tak, że mój syn skończył edukację na liceum i maturze, jednak dalej chce pobierać alimenty. Nie chcę samodzielnie przestać mu płacić, bo to mógłby być dowód przeciwko mnie, ale powiedzcie mi… czy nieuczący się dzieciak, który ma 19 lat na karku ma jeszcze dostawać alimenty?

Re: Która kancelaria ogarnia sprawy walki o alimenty?

To zależy, ale jeśli sam podejmuje pracę zarobkową, albo nic zupełnie nie robi, a jest zdrowy, to myślę, że sąd może uchylić obowiązek alimentacyjny. Bardziej pewnie jest to rozpisane w kodeksie, albo rzeczywiście lepiej zapytać kogoś, kto się na tym zna.

No właśnie, ja sam nie jestem pewien, dlatego potrzebuję opinii jakiegoś prawnika, który się zajmuje takimi sprawami.

Podobno Kancelaria Adwokacka Jarosława Błasińskiego specjalizuje się w sprawach rodzinnyc, więc na pewno też i w alimentach. Moja kuzynka potrzebowała pomocy przy walce o prawa rodzicielskie i korzystała z ich usług. Pomogli jej i teraz to ona jest prawnym opiekunem córki.

Odezwę się do nich i zobaczę, co mi powiedzą. Dzięki za dyskusję. Pozdrawiam i temat uważam, że jest do zamknięcia.