Topic: Energooszczędna konstrukcja szkieletowa domu.

porozmawiajmy o energooszczędności domów szkieletowych. Odczuwacie to na przykładzie swojego budżetu domowego?

Re: Energooszczędna konstrukcja szkieletowa domu.

wcześniej mieszkałam w takim klasycznym polskim domu z rodzicami i za ogrzewanie szło mnóstwo kasy, bo konstrukcja nie była przemyślana, dom jest za wysoki… teraz wyprowadziłam się na swoje i mieszkam właśnie w domu szkieletowym. Różnica jest ogromna. Jednak dobra izolacja robi swoje. Poza tym liczy się przemyślenie bryły, jak już wspomniałam.

dokładnie, na energooszczędność składa się jakość izolacji i koncepcja bryły. Jak masz wątpliwości to poczytaj sobie http://ratajewski.com.pl/www/technologia/, oni się znają i jak się z nimi skontaktujesz to doradzą jaka konstrukcja szkieletowa domu będzie najlepsza dla Twoich oczekiwań. Bo rozwiązania szyje się też na miarę.

już nawet słyszałem o tej firmie, jak robiłem reaserch wśród znajomych to ktoś mi o nich wspomniał. Świat jest mały.;) a jakie bryły wy macie, polecacie?

polecam jak najprostsze. Zawsze też dobrze jest pomyśleć o mniejszym domu i potem w razie potrzeb go rozbudować. W przypadku konstrukcji szkieletowej takie wprowadzanie zmian jest sto razy łatwiejsze. Ale jak wspomniałem, musisz pogadać z fachowcami, no i sprawdzić jaki potencjał ma teren