Topic: Czy według was warto kupować kosmetyki apteczne?

Istnieje opinia, że jak sie kupi kosmetyki nie w drogerii, a w aptece to są one lepsze. Co o tym myślicie? Czy rzeczywiście tam dbają bardziej o jakość czy są bardziej specjalistyczne? Możecie polecić jakaś tanią aptekę?

Re: Czy według was warto kupować kosmetyki apteczne?

Zdecydowanie tak - tam masz w końcu leki, a nie jakieś chemiczne badziewia

Ja bym powiedziała, że to zależy. Jeśli masz rzeczy na receptę to wiadomo, że w zwykłym sklepie ich nie kupisz. Ale dla mnie najlepszym rozwiązaniem są takie portale intrnetowe jak ten https://www.aptekamini.pl/category/dermokosmetyki. Możesz tam zamówić zarówno kosmetyki apteczne, jak i takie które znajdziesz w drogerii, np. od firm Ziaja, Dr Irena Eris czy La Roche. Są dostępne zdecydowanie taniej niż w zwykłych punktach stacjonarnych

To zależy od tego do czego potrzebujesz tych preparatów - jeśli to tylko dbanie o wygląd czy pielęgnacja to śmiało możesz korzystać z drogerii, ale leczenie chorób to raczej już do profesjonalistów

Ja zamawiałam na stronie aptekamini.pl i suplementy diety czy leki, jak to tam zwał i jakieś zwykłe kosmetyki. To chyba nie zalezy od miejsca tylko np. od marki. Za to cena bardzo dobra.

Mam kilka argumentów na rzecz drogerii - jak dla mnie to po pierwsze cena jest zawsze niższa, po drugie - masz większy wybór i możesz sam sobie przejrzeć opakowania ( a tak to farmaceuta musi podać) a po 3 mają strony internetowe i możesz wcześniej sprawdzić dostępność