Topic: Angielski dla dzieci w Poznaniu – od jakiego wieku?

Witam, chciałabym posłać dzieci na język angielski w Poznaniu. Zastanawiam się tylko, czy dla 3 i 4-latka nie jest to zbyt wcześnie? Wydaje mi się, ze maja predyspozycje do tego, bo oglądają już bajki w tym języku i jakies tam słówka wyłapują. Co o tym sądzicie?

Re: Angielski dla dzieci w Poznaniu – od jakiego wieku?

Biorac pod uwagę, że nauka języka obcego w tym wieku to raczej połaczenie zabawy i uczenie słowek przez piosenki, bajki, wyliczanki, to chyba powinni sobie dać radę. Osłuchają się z językiem, a to im się przyda w późniejszym wieku. Mój syn zaczął chodzić na zajęcia jak miał 5 lat. Dzis ma 10 i wielką swobodę w posługiwaniu się angielskim. Tylko mu tego pozazdrościć. Ja się uczyłam rosyjskiego w szkole, a angielski był  raczej dla wybranców, mało popularny, brakowało nauczycieli, o kasie za zajecia nie wspomnę. Dziś ta dostępność jest super.

masz rację, ja też pamiętam te czasy. Dzis mają angielski od praktycznie od przedszkola i dobrze. Ja za to rozglądam się za jakimiś korepetycjami dla mojego syna. Może któras z was może podpowiedzieć coś w tej kwestii?

ja nie za bardzo, bo jeszcze nie ten wiek;)

A ja znalazłam w necie cos takiego: http://home-szkola.pl/oferta/korepetycje-angielski Piszą tam, ze nawet tym dzieciom, które mają „blokadę komunikacyjną” pomagają. Nie wiem na jakim poziomie jest twój syn, czy chodzi tylko o podszkolenie się, czy też o pomoc na bieżąco?

Niestety pomoc na bieżąco, trochę się opuścił w nauce i teraz nie może ujechać sad dzieki za linka, sprawdze sobie co proponują. 

to trzymam kciuki, aby się udało.

dzięki